///Project Server 2016 فعالسازی به دفعات

توضیحات

معرفی کلی:

در این نوشته می خواهیم کمی با پراجکت سرور آشنا شویم و مرور کوتاه و به زبان ساده ای از این سیستم گسترده داشته باشیم.

پراجکت سرور (Microsoft Project Server) یک راهکار مدیریت پروژه تحت سرور است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه پیدا کرده است. در واقع مایکروسافت می خواست با این راهکار، کارکردهای نرم افزار MSP را افزایش دهد و آن را از یک برنامه ساده در کامپیوتر مدیر پروژه به یک سامانه جامع و متمرکز برای مدیریت همه ی پروژه ها و منابع سازمان تبدیل کند. مایکروسافت توانست در زمان کوتاهی این کار را انجام بدهد. این سامانه با وجود عمر کوتاه خود در مقایسه با دیگر سیستم ها، به یکی از رهبران بازار تبدیل شده است.

برنامه های وابسته

این سامانه برای عملکرد خود از دو سیستم قدرتمند استفاده می کند:

مایکروسافت شیرپوینت سرور (Microsoft SharePoint Server) – به عنوان پایه ای برای سایت های این سامانه
مایکروسافت سکوئل سرور (Microsoft SQL Server) – برای مدیریت پایگاه داده ها (محل ذخیره سازی همه اطلاعات سازمانی، از وظایف و منابع گرفته تا اسناد و تصاویر)
کاربر از این دو راه برای تعامل با راهکار استفاده می کند:

نرم افزار مایکروسافت پراجکت (Microsoft Project) – معروف به MSP و به عنوان برنامه ای برای طرح ریزی و زمانبندی پروژه
مرورگر وب – برای اتصال به سایت “برنامه وبی پروژه” که به صورت خلاصه PWA گفته می شود و همه نماها و گزارش ها در آن وجود دارد
کاربرد برای مدیران بخش/اجرایی/ارشد

گزارش های متننوعی برای هر پروژه در مرکز پروژه های سایت PWA وجود دارد. مدیران می توانند جزئیات و زمانبندی هر پروژه را ببینند. هرگونه اطلاعاتی در سطح پروژه، وظایف و منابع به دلخواه مدیران قابل جمع آوری و نمایش است.

همچنین دشبوردهای مدیریتی، نگاه گسترده و نگرش عمیقی به آنچه که در پروژه می گذرد به مدیران می دهد. دشبورد مجموعه ای از جدول ها، نمودارها و علائم گرافیکی است که وضعیت پروژه ها را از ابعاد مختلف نمایش می دهد.

کاربرد برای مدیران پروژه

به کمک این سامانه، مدیر پروژه می تواند حول و حوش پروژه با تیم خود ارتباط برقرار کند و وظایف را بین آنها تقسیم کند. انجام همه ی این تخصیص ها و اجرای گردش های کاری در داخل سامانه اتفاق می افتد. افراد تیم پروژه می توانند وظایفشان را در کارتابل شخصی خود ببینند. آخرین تغییرات صورت گرفته در هر تخصیص توسط این افراد به مدیر پروژه گزارش می شود و در صورت تایید، در برنامه اعمال می شود.

قابلیت جالب دیگر سامانه این است که مقدار بار کاری منبع در هر پروژه و در کل پروژه ها قابل مشاهده و تحلیل است. سازمان و مدیر پروژه می توانند نیازهای خود به هر منبع را پیش بینی کنند و استفاده موثرتری از منابع داشته باشند.

این امکان هم وجود دارد که دستمزد افراد بر اساس اطلاعات این سامانه پرداخت شود. بخش برگه زمانی (Timesheet) به همین منظور در برنامه قرار گرفته است. در اینجا می توان مقدار کار هر فرد را در پروژه ها و در دیگر کارهای غیرپروژه ای ثبت کرد. از این داده ها برای محاسبه کل کارکرد فرد در ماه استفاده می شود.

می توان برای هر پروژه سایت مجزایی ایجاد کرد. به این سایت، فضای کاری پروژه می گویند. افراد حاضر در تیم می توانند اسناد، ریسک ها، مشکلات و هر نوع اطلاعاتی را در این محل با هم در میان بگذارند.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “Project Server 2016 فعالسازی به دفعات”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *